4. ročník Go za Gorilou

Čtvrtý ročník expedice Go za Gorilou! 

V pondělí 11.dubna 2022 začala expedice do rovníkového deštného pralesa východoafrické Ugandy za ohroženými horskými gorilami nazvaná Go za Gorilou! Této dobrodružné cestovatelské výpravy se zúčastní známý zpěvák Xindl X, dále pak Marek Ždánský přezdívaný „gorilí táta„, který je zachránce gorilky Moji a dva šťastní výherci online soutěže kávové značky Mountain Gorilla Coffee Petra Bílková a Martin Vojáček. Je opravdu velkou náhodou, že oba dva pracují jako ošetřovatelé primátů v ZOO – první v Hodoníně a druhý v Praze.

Ambasadoři projektu Go za gorilou

Účastnit se projektu Go za Gorilou! se mezi českými hudebníky stává již několikaletou tradicí. V minulých ročnících ho podpořili zpěváci Kamil Střihavka, Jan Kalina ze Sto zvířat nebo Matěj Ruppert z kapely Monkey Business. Letošní ambasador projektu Xindl X dokonce v souvislosti s patronací projektu Go za Gorilou! složil i písničku Gorila z Ugandy.

První den naše výprava opustila Entebbe, kde jsme přistáli předchozí noci, prodrali jsme se džípem pulzujícím chaotickým hlavním městem Kampalou a zamířili k jihu. Cestou jsme překročili rovník… 🙂

Druhý den jsme vyrazili na pěší safari v parku Lake Mburo. Viděli jsme desítky zeber, žiraf, divokých prasátek, vodních buvolů a spoustu dalších zvířat. Na závěr jsme skončili u jezera Mburo, které bylo plné hrochů.

Safari den – dopoledne džípem, po obědě na lodi. Opět jsme viděli spoustu zástupců africké fauny. Největším zážitkem ale byli sloni, ke kterým jsme na lodi připluli blízko na pár metrů.

Osm hodin v džípu na rozhrkaných silnicích. Cestou lilo jako z konve. Zítra nás čeká to nejdůležitější – výšlap za gorilami..:-)

Dnes to všechno klaplo. Gorily jsme našli. Byla to celkem makačka, ale za 2 hodiny a 16 minut jsme se k nim vyškrábali. Super zážitek!

Ráno jsme navštívili veterináře Freda z Gorilla Doctors a předali mu 14 milionů ugandských šilinků na záslužnou činnost jeho organizace, která se stará o zdraví goril v ugandských horách.