Mountain Gorilla

Společnost M. G. C. Trade, s. r. o. dováží pod značkou MOUNTAIN GORILLA kávu, kakaové boby a další produkty z východní Afriky – zejména z rovníkového státu Uganda. Všechny naše dodavatele jsme v Africe osobně navštívili a známe tak podmínky, ve kterých žijí a produkty pěstují. Nakupujeme od nich za férové ceny a jejich komodity nesou označení RAINFOREST ALLIANCE CERTIFIED – garanci, že při této zemědělské činnosti jsou dodržována pravidla ochrany deštných pralesů.

Mountain gorilla a Gorilla doktors
Mountain gorilla

Nekupujeme kávu od českých nebo německých překupníků na rozdíl od většiny pražíren. Kávu kupujeme v Ugandě pouze přímo od farmářů, které osobně známe.

Arabika Mountain Gorilla Coffee dovážíme z oblasti sopečného pohoří Mount Elgon. Zásadně odmítáme kávu z oblastí, kde vypalování deštných pralesů devastuje nenahraditelný ekosystém deštných pralesů, vyhání horské gorily a jiná vzácná zvířata.

Za kávu platíme férové ceny. Naše produkty splňují podmínky SAN Rainforest Aliance – ochrany deštných pralesů.

Dopravujeme vám vždy aktuální sklizeň přímo do Prahy. Naše káva neleží měsíce a roky v přístavních skladech.

Pražíme vždy jen takové množství, aby káva byla během krátké doby spotřebována.

Aktivně podporujeme veterináře z Gorilla Doctors. Jako jedna z mála společností z České republiky jsme se zapojili do ochrany horských goril.

Káva Mountain Gorilla Coffee se pěstuje na sopečné půdě ve výškách 1700 – 2100 m bez pesticidů a umělých hnojiv. Jedná se o arabiku AA jedinečné kvality a výjimečné chuti.